ما 113 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

پرینت

نیروهای زمرد

تاریخ انتشار : . مقالات علمی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

نیروهای زمرد

انسان های باستان زمرد را به الهه ونوس ، الهه عشق و زیبایی منتسب می دانستند و گفته می شد که این سنگ عشاق را از بی وفایی نسبت به هم محافظت می نماید. اگر قلب وفادار بود ، جواهر به رنگ سبز زیبایی می درخشید اما اگر قلب منحرف می گشت به رنگی مرده و متفاوت تبدیل می شد. به علاوه معتقد بودند که همراه داشتن زمرد حافظه و هوش فرد را بالا می برد و شخص می توانست درباره گذشته ، حال و آینده به روشنی تفکر نماید.

زمرد نقشی حیاتی در مذهب نیز ایفا می نمود . سبز رنگ مقدس اسلام است و بیانگر تعلق داشتن به پرچم یکرنگ سبز که معرف جامعه اسلامی است می باشد. در کلیسای کاتولیک نیز سبز معنای خاصی دارد و طبیعی ترین و رنگ ابتدایی مراسم نماز محسوب می شد . برخی می گویند که جامی از جنس سنگ زمرد ، تاج شیطان را از سرش انداخت آن کاسه بعداً توسط مسیح در شام آخر به کار گرفته شد و جوزف آریماتی خون مسیح را که از روی صلیب می چکید در آن جام که به جام مقدس معروف شد جمع نموده است.

در تاریخ هر جا که سخن از زمرد بوده است شواهدی از قدرت شفابخشی آن موجود می باشد. برخی می گویند اگر فقط زمرد را همراه خود کنیم ، شفا بخش خواهد بود ،بعضی اظهار می دارند که باید مدتی را خیره در سبزی آن نگریست . در هر زبانی ، گزارشاتی از بهبود بخشی دید انسان با نگاه به زمرد در دست است.

سومریان می گفتند که اگر زمرد را نگین روی حلقه ای قرار دهیم در انگشت کوچک دست چپ کنیم ، التهاب چشم ها را شفا خواهد داد. از زمان بقراط زمرد را پودر می کردند و با آن محلول شستشوی چشم  درست می کردند .

نیروهای شفا بخش زمرد با سیستم اسکلتی ، گوشت و پوست ، سیستم قلب و عروقی ، غدد فوق کلیوی ، کلیه ها ، کبد و سیستم گوارش در ارتباط است. همچنین این سنگ خاصیت پاک کننده دارد و از بروز عفونت و بیماری جلوگیری می نماید. زمانی معتقد بودند مادری که زمرد به خود بیاویزد کودکش از مشکلات دوران کودکی در امان است . پاراسلسوس پزشک توصیه می نمود که زمرد را با .تنتورتریاک مخلوط کرده و به عنوان دارو برای برخی تب ها و نا خوشی ها به کار می بردند. اختلالاتی که از زمرد برای درمان آن به کار می رفت شامل کولیک  ، سوختگی ، زخم ها ، سردرد ، تنش عصبی ، آنفلونزا ، صرع ، فشار خون بالا ، اختلالات قلبی ، درد های عصبی ، سرطان ، اختلالات پوستی ، اسهال ،سفلیس ، تب ها ، تهوع ، استفراغ ، سوء هاضمه ، آسم و کم خونی بودند . همچنین زمرد به عنوان پادزهر به کار رفته است.  حتی امروزه پودر زمردهایی با کیفیت پایین در طب سنتی چین مورد استفاده قرار می گیرد. از زمرد برای شفای ذهن و روح استفاده های شایانی می شده است.  گفته می شد که منفی گرایی را خنثی نموده و آن را به انرژی احساسی مثبت تبدیل می سازد . این سنگ فرد را پایدار و آرام ساخته و احساس امنیت ، هماهنگی و نزدیکی به خدا را به او می دهد. انگیزه فرد را در رابطه با نقشه جهانی افزایش داده و به زندگی عاطفی و تغییرات حیاتی فرد کمک می نماید. ذهن را در وضعیت عالی نگاه می دارد و نیز حافظه را سلامت می بخشد. در جهان امروز نیز سنگی عالی برای هر کس است که در عرصه ها و گفتگوهای اجتماعی فعال است . زمرد ها آرام بخش و متعادل کننده اند ، خلاقیت و سخنوری را رشد داده و وفاداری و امید را حفظ می نمایند اعتقاد براین است که این سنگ ها شانس می آورند و باعث جلب محبت و هم دردی دیگران می گردند . همچنین بصیرت فرد را افزایش داده و قوه درک او را بالا می برند. آنها نماد عشق و وفاداری هستند. حتی در شواهد تاریخی  گفته شده که زمرد می تواند احساسات و شهوت فرد را کنترل نماید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید