ما 219 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

پرینت

زبرجد سنگ سبز ماه مرداد

تاریخ انتشار : . مقالات علمی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

زبرجد

این سنگ در زبان انگلیسی به نام Pridot، Olivin، و Chrysolith شناخته می شود. فرمول شیمیایی آن (Mg,Fe)2SiO4    می باشد. این سنگ تنها به یک رنگ یعنی سبز زیتونی در طبیعت دیده می شود. شدت و تون رنگ به میزان آهن در ساختار کریستال آن بستگی دارد بنابر این از سبز زرد تا سبز زیتونی و سبز قهوه ای متغیر است. ارزشمند ترین رنگ آن سبز زیتونی سیر است.

این سنگ در صخره های منیزیمی یافت میگردد. معمولأ در توده های آتشفشانی و زئولیت های جبَه زمین وجود دارد ولی در سنگ های آسمانی (شهاب سنگ ها) نیز یافت می گردد.

زبرجد  سنگ ارزشمندی است و در مصر ، آرکانزاس ، آریزونا ، هاوایی ، نوادا ، نیومکزیکو ، حفره کیلبورن در ایالت متحده و استرالیا ، برزیل ، چین ، کنیا ، مکزیک ، برمه ، نروژ ، پاکستان ، عربستان سعودی ، آفریقای جنوبی ، سریلانکا و تانزانیا وجود دارد.

گاهی با زمرد اشتباه گرفته می شوند. بزرگترین قطع زبرجدی که یافت گردیده 310 قیراط بوده است که در موزه اسمیت سونین واشنگتن نگهداری می شود.

سنگ زبرجد سنگ تولد ماه آگوست یا مرداد است گفته می شود که رنگ سبز زرد فام زبرجد مستقیماً با بخش هایی از بدن که به آنها کمک می کند ارتباط دارد. برخی معتقدند که زبرجد قادر به شفابخشی بیماری های کبد و مشکلات هاضمه و گوارشی میباشد. به سم زدایی فیزیکی کمک کرده و در حل اختلالات و بیماری های کلیوی ، مثانه ، کیسه صفرا و معده یاری می نماید. زبرجد بیماری هایی همچون زخم ها ، یبوست و سندرم روده تحریک پذیر (IBS) را درمان می کند همچنین در التیام بخشی نیش حشرات موثر است . خاصیت دیگری که برای زبرجد ذکر شده است بازرشد بافت ها ، تقویت متابولیسم و تاثیر مثبت آن به روی پوست است. این سنگ به عملکرد قلب ، تیموس، ریه ها و طحال کمک می کند. اگر روی شکم قرار گیرد با تقویت انقباض عضلات همراه با کاهش درد روند زایمان و تولد نوزاد را تسریع می نماید. همچنین زبرجد در درمان بیماری های پوستی و مشکلات ناشی از غدد فوق کلیوی (آدرنال) و سیستم غدد درون ریز موثر و مفید است . در درمان تب نیز از آن کمک گرفته اند . در درمان بیماری های روانی نیز از زبرجد بهره گرفته اند . برای کسی که دچار افسردگی شده است این سنگ فوق العاده است . این سنگی است که با امواج و احساسات منفی مقابله می نماید . حالات عصبی را کاهش می دهد ، درد روانی و جسمی را شفا می بخشد . این موارد به زمان روم باستان بر می گردد که برای رفع افسردگی از انگشتری هایی با نگین زبرجد استفاده می شد.

زبرجد برای افراد آرامش بخش به حساب می آمد ولی خواب آلودگی و کسالت که خاصیت افسردگی است را از وی دور می سازد. انرژی این سنگ اختلالات دو قطبی و سایر اشکال افسردگی را متعادل می سازد و به فرد افسرده کمک می کند تا خود را تغییر دهد. این سنگ فوق العاده به شما کمک می کند تا از گذشته تاریک و شکست های خود جدا شوید و از تاثیرات بیرونی محیط خود را رها کنید هدف و آرمان معنوی خود را شناسایی کنید و پتانسیل خود را به جنبش در بیاورید. این سنگ ذهن را باز می کند و به سطوح جدیدی از آگاهی می رساند .

عصبانیت چیزی است که این سنگ خوب آن را کنترل می کند. حسادت تنفر و کینه را از میان بر می دارد و قلب را آرام می نماید. این سنگ به کسانی که خود بینی دارند کمک وافر می کند. اعتماد به نفس را افزایش می دهد به انسان کمک می کند تا نور درونش را ببیند و به خود احترام بگذارد ، گذشته اش را بنگرد و اشتباهات خود را ببخشد مسئولیت زندگی خود را بر عهده گرفته و اشتباهات را چه خود مقصر باشد چه دیگری پشت سر بگذارد زبرجد سنبل ثروت و موفقیت مالی و آرامش و ثبات اندیشه است .

 

 


 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید