ما 250 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

پرینت

نقش هواپیماهای بدون خلبان در کشاورزی

تاریخ انتشار : . مقالات علمی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 

نقش هواپیماهای بدون خلبان در کشاورزی

منبع : دانشگاه می سی سی پی، دفتر ارتباطات کشاورزی

رابرت مورهد مدیر GRI و پروفسور بیلی بال مهندس کامپیوتر و الکترونیک در کالج مهندسی دانشگاه می سی سی پی چنین اظهار می کنند : " گیاهان حکم بیمار و گیاه شناسان حکم پزشک را دارند  و من همان کسی هستم که روی دستگاه MRI کار می کنم" .

مسئولان مربوطه مجوزهای لازم برای استفاده از پهبادهای بی سرنشین جهت کاربردهای تجاری و غیرنظامی را اخذ نموده اند و کنگره آمریکا به آژانس مربوطه تا پایان سپتامبر 2015 مهلت داده تا قوانین ویژه ای برای پهبادهای کوچک غیرنظامی تهیه ببیند. بنابراین کاربرد این پهبادها در محدوده بسیار کوچکی قابل استفاده است. اما دانشمندان دست اندرکار کشاورزی می گویند قصد دارند در مورد کاربرد صنعت هوایی در آبیاری، رشد گیاهان ، مدیریت غذایی و به کارگیری آفت کش تحقیق نمایند. کشاورزی هوشمند نیازمند فن آوریهای مختلفی از جمله حسگرهای از راه دور، سیستم های جای گیری جهانی و سیستم های اطلاعات جغرافیایی می باشند. این فن آوری ها داده ها را جمع آوری و آنالیز می کنند و برای ایجاد و انجام اقدامات دقیق برای هر اینچ از زمین کشاورزی به کار می روند.

قبل از مسئله هواپیمای بی سرنشین داده های حسگر از راه دور توسط ماهواره هاف ابزارهای زمینی و هواپیماهای خلبان دار باید جمع آوری می شدند. هواپیمای بی سرنشین  ابزار جدید دیگری هستند که می توان از آنها برای این منظور و جمع آوری اطلاعات دقیق و صحیح استفاده نمود. این هواپیماها می توانند در ارتفاع 100 پایی زمین پرواز کنند حال آنکه هواپیمای خلبان دار باید در ارتفاع 2000 تا 3000 پایی زمین پرواز نماید.. درست است که ماهواره ها می توانند از ارتفاع بسیار بالا روی زمین را رصد کنند اما بهرحال وضوح تصویر هواپیماهای بی سرنشین با آنها قابل مقایسه نیست. در پهبادها تصویر با وضح یک هشتم در یک اینچ قابل تنظیم است در حالی که این وض.ح برای ماهواره ها و هواپیماها تا 18 اینچ است. همچنین در هوای بد قادر به فعالیت هستند و تصویر یک هکتار زمین را در یکساعت جمع آوری می نمایند. این هواپیماهای بی سرنشین از هواپیماهای سنتی سریعتر و ارزان ترند.

مترجم : مریم نصیری آذر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید