ما 512 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

پرینت

اختر شناسی پزشکی

تاریخ انتشار : . مقالات علمی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

اختر شناسی پزشکی

جواهرات و خاصیت شفابخشی آنها : یاقوت

نویسنده : آیلین نومان ، اختر شناس پزشکی

یاقوت ها در سراسر جهان " سلطان جواهرات" شناخته می شوند.

من یک جواهر را به طرق مختلف ارزیابی می کنم . اول از همه آن سنگ در یکی از گروه های زیر قرار می گیرد: سنگ دلی، سنگ زمینی، سنگ های سگ محافظ ( سنگ هایی که به شکل سگ های محافظ در فرهنگ غرب تراشیده می شوند و در آسیای کهن به شکل اژدها یا شیر) ، سنگ پر انرژی، سنگ استرس، سنگ آرتریت، و سنگ استاد شفا بخش. من این سیستم را سال ها ست که به وجود آورده ام زیرا هر سنگ مهارت های منحصر به فردی دارد. برخی مانند سنگ های استاد شفا بخش، متنوع و چند مهارتی بوده و در هاله ما روی بیش از یک چاکرا تأثیر می گذارند. در این مقاله در مورد یاقوت سنگی بسیار پر انرژی صحبت می کنیم که سنگ " استاد شفا بخش" و سنگ " قدرت" است.

استاد شفا بخش

تعداد زیادی از سنگ ها هستند که در این گروه قرار می گیرند . این سنگ ها از بقیه انرژی بیشتری دارند. همچنین بر روی وجود فیزیکی و اختری تأثیر لیزر مانندی دارند و بر روی تمام چاکراهای بدن تأثیر می گذارند. به همین دلیل هم استاد شفا بخش نام دارند. اکثر آنها شفاف بوده و امواج نور را با قدرت از بدن فرد چه به صورت فیزیکی چه غیر آن عبور می دهند. رنگ آنها نیز ممکن است به چاکرای خاصی اشاره نماید که با آن کار می کند. سنگ های بوجی ( نوعی سنگ خاص که در قاره آمریکا یافت شده و نر و ماده دارد و خود مقاله مفصلی برای توضیح می طلبد – مترجم) ، الماس، زمرد، اُپال آتشین، آتشزنه، آهن رباها، اُپال، زبرجد، یاقوت، کریستال شفاف کوارتز، کهربای زرد ( تورمالین) و فیروزه در این دسته قرار می گیرند.

سنگ پرانرژی

تعداد کمی از سنگ ها هستند که می توانند به ما انرژی فیزیکی بدهند. برخی از این جواهرات با انرژی شدید خود شما را جلب می کنند. برخی خفیف ترند و بعد از چند ساعت متوجه انرژی آنها می شوید.افرادی که مبتلا به اختلال کمبود توجه (ADD) و اختلال بیش فعالی (ADHD) هستند، کسانی که بیماری دو قطبی دارند و یا بسیار حساس و عصبی هستند نباید از یاقوت استفاده کنند. یا کسانی که طبیعت بیقرار دارند آنها به تکانه های این سنگ نیازی ندارند.

تاریخچه یاقوت

خیلی از ما یاقوت را به خاطر داستان جادوگر شهر اُز می شناسیم. وقتی به دروتی گفته شد که کفش های یاقوت نشان را بردارد تا به خانه اش در کانزاس و نزد عمه اش  برگردد. اما خیلی پیش از این در آسیا از یاقوت خبر داشته اند. در هند و چین یاقوت در فونداسیون بنای معابد و زیارتگاه ها گذاشته می شد . یاقوت یکی از قدیمی ترین سنگ های شناخته شده در جهان باستان است. بگذارید به ساختار شیمیایی آن نگاهی بیاندازیم.

یاقوت سنگ اکسید آلومینیوم است. رنگ سرخ آن به خاطر عنصر کروم می باشد. نام آن از ریشه لاتین (ruber) به معنی قرمز گرفته شده است. برخی جواهرات در ماگما یا حباب های گاز ( سوراخ ها) در سنگ های آتشفشانی کریستاله می شوند و یاقوت از جمله این جواهرات است.

آیا می دانستید صفیر کبود ( نوعی یاقوت) هم از اکسید آلومینیوم ساخته شده و دقیقاً همان ساختار شیمیایی یاقوت را دارد. تنها تفاوت آنها رنگشان است. امروزه در دنیای جواهر شناسی رنگ صورتی را برای یاقوت قابل قبول می دانند.

فرق بین یاقوت و صفیر چیست؟

یاقوت های کهن به رنگ قرمز بودند ولی صفیر ها به هر رنگی یافت می شدند از جمله صورتی. به لحاظ فنی یاقوت در واقع یک صفیر قمز رنگ است. سختی یاقوت 9 از 10 است بنابراین سنگ بسیار سختی است. فقط الماس ها از 10 سخت ترند. برخی یاقوت ها نشان ستاره شکلی روی خود دارند و به یاقوت ستاره ای معروفند. برخی یاقوت ها تغییرات رنگی نشان می دهند که البته نادر است و به آن تلألو متغیر یا اثر " چشم گربه" می گویند.

رنگ یاقوت ها از قرمز بسیار تیره ( قرمز ارغوانی) تا قرمز روشن متغیر است. امروزه صنعت جواهرات یاقوت های " صورتی" را هم قبول می کند. یاقوت ها از شفاف تا کدر یافت می شوند. مطلوب ترین حالت آن یاقوت " سرخ خون کفتری" است. در طبیعت یاقوت به صورت کریستال سه گوش ( شش ضلعی با اضلاع نابرابر) تشکیل می شود. هر بلوری بسته به محل تشکیل آن خصوصیات متفاوتی دارد. اکثر یاقوت ها زوائد سوزن مانند یا حفرات ریزی در خود دارند. این حفرات را در یاقوت " سیلک " یا " ابریشم" می نامند. اگر در یاقوت ابریشم نباشد یعنی حرارت دیده است. هزاران سال است که یاقوت را حرارت می دهند چون یاقوت شفاف یعنی بدون لکه ای در درونش و یعنی پول بیشتر.

بهترین یاقوت ها از دره موگوک در برمه استخراج می شوند. در این منطقه از زمان های باستانی معدن یاقوت وجود داشته است. بعد از جنگ جهانی دوم یاقوت در تانزانیا، ماداگاسکار، ویتنام، نپال، تاجیکستان، و پاکستان هم یافت گردید. در ایلت های پراکنده آمریکا هم اندکی یاقوت پیدا شد. معدن بزرگ و پرباری از یاقوت در زیر یخ های گرینلند یافت شد. در سال 2002 در کنیا یاقوت پیدا کردند. یاقوت سنتتیک و یاقوت طبیعی را فقط یک متخصص گوهر شناس می تواند از هم تمیز دهد. برای یاقوت نام های زیادی هست مثل یاقوت خون کفتری، چشم گربه، و یاقوت برمه.ولی سنگ های زیر یاقوت نیستند و به جای یاقوت به فروش می روند:

یاقوت آدلاید

یاقوت آمریکایی

یاقوت آریزونا

یاقوت استرالیایی

یاقوت بوهمیایی

یاقوت کالیفرنیا

یاقوت کیپ

یاقوت کلرادو

یاقوت اِلی

یاقوت مونتانا

یاقوت کوهستان راکی

و اسامی دیگر که در واقع سنگ هایی مانند اسپاینیل ( یاقوت سرخ)، کوارتز صورتی، توپاز، تورمالین ( کهربا) و لعل هستندو خریدار فکر می کند یاقوت خریده است. مثلا:

یاقوت آلاباندین – لعل آلماندین

یاقوت آنکونا – کوارتز قرمز

یاقوت بالاس – اسپاینیل صورتی تا سرخ کمرنگ

یاقوت برزیلی – توپاز صورتی

یاقوت مسی – کوپریت

یاقوت لعل – لعل

یاقوت ژنو – یاقوت سنتتیک

ستاره شناسی سنگ

مریخ سیاره ای است که یاقوت را تحت نفوذ خود دارد. از اینها گذشته هر دو سرخ رنگ هستند. در ادبیات سیاره مریخ " موتور" حیاتی ماست. فقط کافی است 20 دقیقه یاقوت را به خود بیاویزید و بعد انرژی فوق العاده آن را حس کنید. با هر حرکت یا پیشروی مریخ ، یاقوت  می تواند انرژی ما را بالا ببرد و وقتی می خواهیم در آتش  زندگی گام بگذاریم، این سنگ بهترین دوست ماست. اگر احساس از پا درآمدگی می کنید یعنی انرژی مریخ مسدود شده است در این زمان است که یاقوت شما می تواند کمک کند تا انرژی مریخ را به سوی شما برگرداند و نیروی از دست رفته بازگزدد.

یاقوت گوهری با جهت " جنوب" است. مکان مریخ یا مشتری نیز جنوب است . انرژی جنوب توان یک بچه بازیگوش است که زندگی را جذابف شاد و هیجان آور می بیند. افراد خطر کننده در این جهت قرار دارند. کسانی که در راستای جنوب هستند همیشه در مشاغلی فعالیت می کنند که به نوعی با خطر و هیجان سر رو کار دارد. افرادی که انرژی سالم جنوب را دارند چه بالغ و چه سالمند باشند، همواره نوعی سرزندگی بچگانه را با خود دارند. آنها افرادی خوشبین و کاملاً متصل به زندگی هستند. آنها بذله گو و شادند و حتی در تیره ترین لحظه های حیات قهقه خنده را سر می دهند.  البته اخلاق بد هم در همین جهت است. بچه های بیش فعال ، افرادی که عصبانیتشان غیر قابل کنترل است، کسانی که توانایی تمرکز کردن ندارند، انرژی معکوس جنوب را دارند. این افراد نابالغ مانده و در هر سن و مرحله ای از بلوغ همواره در " سال های نوجوانی" باقی می مانند.

چطور از یاقوت استفاده کنیم؟

یاقوت سنگی نیست که هر روز بتوان از آن استفاده کنید. مگر آنکه سندرم خستگی مزمن (CFS) داشته باشید. در آنصورت ممکن است بشود هر روز از آن استفاده کرد. یاقوت باید وقتی به کار رود که به انرژی بیشتری نیاز دارید. افرادی که دچار خستگی هستند باید از یاقوت بیشتر استفاده کنند. یاقوت را باید به مدت یک الی دو ساعت آویخت. افراد معدودی توان یک روز کامل را دارند. اما متولدین برج های ثور، اسد، عقرب، و دلو می توانند. ولی افراد متولد برج های جوزا، سنبله، کمان، حوت اگر مدت طولانی آن را همراه خود کنند می تواند ایشان را ناپایدار و بیقرار نماید. میزان تحمل متولدین برج حمل، سرطان، میزان و جُدَی بیشتر است.

از منظر قلبی و عاطفی، یاقوت باید به فرد کمک کند احساسات خود نسبت به فرد دیگر را طبقه بندی نموده و روشن سازد چرا کسی را دوست دارد یا او را کم و یا بیش از حد دوست دارد.

چه کسانی نباید از یاقوت استفاده کنند؟

هرکس بیماری سرطانی دارد و یا بیماری که با تکثیر سلولی سر و کار داشته باشد ( مثلاً تومور خوش خیم) نباید هیچگاه یاقوت استفاده کنند. کسانی که بیش از حد حساس و عصبی هستند هم همینطور . انرژی سرخ و آتشین این جواهر تکثیر سلول را به حداکثر میزان خود می رساند. در برخی منابع آمده است که اگر کسی سرطان دارد نباید یاقوت به خود  بیاویزد مگر آنکه بلافاصله پس از آن زمرد به کار برد تا انرژی یاقوت را " خنک" کند.

از دیدگاه عشق و عاشقی کسی که حسود و بدبین باشد نباید یاقوت به کار برد چون یاقوت این حس را در او ده برابر می نماید!

با یاقوت به رختخواب نروید چون تا صبح از این پهلو به آن پهلو می شوید و اصلاً پلک روی هم نمی گذارید!

  مسائل روحی

افسانه ها و اعتقادات در مورد یاقوت از زمان های باستانی وجود داشته است. گفته می شد که یاقوت نماینده خورشید، عشق و عاشقی ، رفاه ، بخشندگی ، شجاعت، شفا بخشی، الهام و ایثار است. وقتی به همه اینها نگاه می کنید یک چیز می بینید: قلب . یاقوت به عنوان سنگ استاد شفا بخش روی تمام چاکراهای بدن تأثیر می گذارد. یاقوت دوجنسیتی است. ریشه چاکرایی است که ما را به زمین متصل می سازد تا وظایفمان را در آن به انجام رسانیم.

خبر بد اینکه اگر ما از جسم خود فاصله بگیریم و بیش از حد دور شویم انرژی هم دریافت نمی کنیم. کسانی که سندرم خستگی مزمن دارند مقداری از جسم خود دور افتاده اند و انرژی فوق العاده ای از مام زمین دریافت نمی دارند زیرا تا حدودی ارتباطشان قطع شده است. انرژی فوق العاده یا از کیهان و از طریق چاکرای فوقانی به ما می رسد و یا از سیاره ای که روی آن زندگی می کنیم و چاکرای ریشه ای مان به ما واصل خواهد شد.وقتی شرایط ناجور می شود همراه کردن یک یاقوت به مادر زمیم پیغام می دهد که به انرژی بیشتر از حد معمول نیاز هست . یاقوت هم مثل زمین آرام و مطمئن بوده و چیزی است که می شود روی آن حساب کرد.

مترجم : مریم نصیری آذر

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید