ما 121 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

پرینت

کتاب سنگ درمانی (بخش دوم)

تاریخ انتشار : . اخبار سایت

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 

اَللّهُّمَ‌صَلِ‌عَلی‌مُحَمَّدْ‌وَ‌آلِ‌مُحَمَّدْوعَجِّلْ‌فَرَجَهُمْ

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

کتاب سنگ درمانی (بخش دوم)

 

تاریخچه سنگ درمانی

سنگ درمانی که دیرباز در زمره درمانهای طبیعی بوده ، امروزه تحت نام (Gem Therapy) به عنوان یکی از رشته های طب مکمل وجایگزین معرفی و طبقه بندی می شود. استفاده از خواص درمانی سنگ های نیمه قیمتی وگوهرها برخلاف استقبال گسترده مردم جهان طی سالهای اخیر،موضوع جدیدی نیست ، بلکه هزاران سال قدمت دارد. شواهد کاربرد سنگهای طبیعی برای درمان بیماریهای مختلف در قدیمی ترین تمدنهای بشری به چشم می خورد. بر اساس این شواهد ، در طول تاریخ از سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی برای مقاصد درمانی ، محافظت افراد در برابر بلاهای طبیعی و تأثیرات نامطلوب محیطی استفاده می شده است.

 دانشمندانی همچون ابن سینا و ارسطو فیلسوف مشهور یونانی و فارابی نیز از قدرت ویژه ومنحصر به فرد سنگهای شفابخش صحبت کرده است.  رومیان نیز تحت تاثیر آموزه های یونان و سایر تمدنهای باستانی ، همواره سنگهای صیقل داده شده را برای رفع بیماری و بد شانسی با خود حمل کرده و در جنگ ها در زره و سپر و شمشیر خود از آنها استفاده می کردند. در دین مبارک اسلام نیز استفاده از انگشتر با نگین عقیق ، فیروزه و حجرالشمس به مومنین توصیه شده و با استناد به کتب دینی ، ائمه اطهار غالباً نگین انگشتری بر دست داشته اند. دانشمندان ایرانی در دوره پس از اسلام نیز توجه وعنایت ویژه ای به گوهرها و سنگهای شفابخش داشته اند که از این میان می توان به صباح بن عمران از جواهر شناسان عهد هارون الرشید خلیفه عباسی و عطار بن محمد ، منجم و مولف کتاب منافع الاحجار اشاره نمود. ابن سینا ، حکیم عالیقدر پارسی نیز ، در درمان تمایل به خودکشی از سیترین استفاده می کرده است. شاید به جرات بتوان گفت پرارزشترین و مهمترین کتب گوهر شناسی ایران ، کتاب " الجماهر فی الجواهر" تالیف ابوریحان بیرونی به زبان عربی و رساله " تنسوخنامه ایلخانی " (معروف به رساله جوهریه) تالیف خواجه نصیرالدین طوسی به زبان فارسی است. تنسوخنامه ایلخانی که در عهد پادشاهی هلاکوخان (663 – 653 ه. ق.) و به امر او توسط خواجه نصیرالدین طوسی به رشته تحریر درآمده است ، شامل منافع و خواص و صفات گوهرها و سنگهای بیش بها است. یک درمانگر زن مشهور به نام هلیدگارد ، در قرن دوازدهم میلادی (اروپای قرون وسطی) در کتاب معروف خود به نام "فیزیکا" به طور مفصل به توضیح خواص درمانی سنگهای نیمه قیمتی پرداخته است". یک از این درمانهای طبیعی شامل قراردادن سنگهای خاص بر روی نقاطی از بدن و نوشیدن آب از ظرفی بوده که سنگهای شفابخش به مدت یک شبانه روز در آن قرار داده شده باشد. قدیمی ترین گزارشها در مورد خواص درمانی گوهرها به هزاره 4 پیش از میلاد باز می گردد. چنین به نظر می رسد که کتیبه های سومری و متون علوم ودایی مربوط به هند باستان ، کهن ترین آثار بر جای مانده از این دانش قدیمی می باشند. در طب سنتی هند (آیورادا) ، دستورات دقیقی در مورد تهیه پودر ، خمیر و الگزیر (مخلوط حاوی الکل) با سنگهای شفابخش وجود دارد. متون و دستورات این طب تا به امروز حفظ شده و توسط پزشکان آن در سراسر دنیا و بخصوص در آمریکا ، اروپا و هند بکار گرفته می شود.

خواص چراغ کریستال سنگ نمك :

کریستال بلورسنگ نمک
کریستال  سنگ نمک دارای انرژی های بسیاری است که جهت درمان های زیر مفید است:
- درمان انواع درد ها همچون پا ، زانو ، مچ ، دست ، کمر درد که همراه با ورم و یا کبودی هستند
- درمان بیماری های ریوی ، آسم و سرفه
- انرژی زا و یا شفا بخش نمودن گیاهان و سنگ ها
- ایجاد آرامش در افراد و کاهش استرس ، اضطراب و عصبانیت مفید
- درمان انواع درد ها همچون پا ، زانو ، مچ ، دست ، کمردرد که همراه با ورم و یا کبودی هستند

طریقه استفاده :
مقداری بلورکریستال نمک را بر روی تعدادی برگ آلو به مدت ده دقیقه قرار دهید تا انرژی های مثبت و شفا بخش برگ ها نیز جذب شده وسپس بلور های نمک را بر روی محل درد به مدت بیست دقیقه بگذارید . در این مدت باید زیر نور آفتاب درازبکشید . این روش را روزی یک بار در هنگام ظهر تکرار کنید.

توجه داشته باشید که بلور نمک بسیار حساس است و خیلی سریع انرژی های منفی محیط اطراف خویش را جذب می نماید . بنابراین می بایستی آنها را به دور از امواج منفی نگهداری نمایید . بلور نمک امواج منفی را از فاصله ی 5 متری حتی با وجود مانع جذب می کند . بهتر است همیشه قبل و بعد از استفاده از بلور های نمک ، آنها را مدتی زیر نور آفتاب قرار دهید تا امواج منفی خارج شوند .

درمان بیماری های ریوی ، آسم و سرفه

طریقه استفاده :
مقدار بلور نمک را به مدت ده دقیقه زیر نور آفتاب داغ بگذارید . همچنین مقداری اسفنج را نیز به مدت پنج دقیقه در آفتاب قرار داده و سپس بلور نمک را بر روی اسفنج گذاشته و آنها را درون ظرفی که تعدادی از برگ های درختان: انجیر ، زردآلو ، شاه توت ، توت و مو قبلا در آن نهاده شده ، به مدت پنج دقیقه قرار دهید . سپس بلور نمک را بر روی چاکرای پنجم ( گلو ) به مدت ده دقیقه بگذارید . اکنون بلور نمک را دوباره داخل آن ظرف گذاشته و آنها را به مدت ده دقیقه در آفتاب قرار دهید . سپس بلور نمک را به مدت سه دقیقه داخل یک لیوان آب گذاشته و پس از آن بلور نمک را بر داشته و آب را میل کنید . توجه داشته باشید که تا دو ساعت نباید هیچ چیزی ( حتی آب ) بخورید این روش را روزی یک بار تکرار نموده و هرگز از بلور نمک مخصوص فرد دیگر استفاده نکنید . چرا که مدارات مغناطیسی اطراف بدن انسان ها با یکدیگر متفاوت بوده و مقداری از انرژی های منفی بیمار ممکن است به فرد دیگر انتقال یابد . بنابراین هر فردی می‌بایست یک تکه بلور نمک مخصوص به خود داشته با شد .

شارژنباتات  و یا شفا بخش نمودن گیاهان توسط سنگ ها :
چنانچه یک قطعه بلور نمک را به مدت ده دقیقه در آفتاب گذاشته و سپس به مدت یک ساعت در کنار گیاه ، میوه و یا یک قطعه سنگ قرار دهید ، انرژی های مثبت و مفید موجود در بلورنمک به آن منتقل می گردد .
توجه داشته باشید که قرار گرفتن بلور نمک در کنار میوه هایی همچون : سیب ، موز و هندوانه ، مقدار انرژی موجی آنها را تقویت می نماید . چنانچه مقداری از آن میوه را میل کنید ، علاوه بر کسب انرژی های مثبت و انرژی زا بودن ، با قرار دادن مقدار کمی از آن میوه بر روی چشم سوم خویش ، انرژی آن را نیز کاملا احساس خواهید نمود . این  انرژی که از بلور نمک دریافت می شود ، فقط به مدت یک ساعت در میوه و یا جسم باقی می ماند  و سپس نابود می شود .


ایجاد آرامش در افراد و کاهش استرس ، اضطراب و عصبانیت


طریقه استفاده :
کافیست یک قطعه بلور نمک را به مدت ده دقیقه بر روی چشم سوم خویش قرار دهید .
هاله نمک: نمک دارای هاله ای به صورت موجی بوده و دارای حدود 30 سانتی متر ارتفاع است که به رنگ های سرد مانند: سبز ، آبی ، یشمی ، فیروزه ای ، لا جوردی ، بنفش ، نیلی و ... می باشد .

توصیه ها :
- بهتر است خانم های باردار قبل از سه ماهگی به هیچ عنوان بلور نمک را لمس نکنند .
- بلور نمک باید فقط بر روی خاک قرار داشته و با اجسام دیگر و گیاهان حداقل 5 متر فاصله داشته باشد.

مهمترین خواص نمک عبارتند از:

 • کاهش گرفتگی سینوسها
 • کاهش مشکلات تنفسی
 • بالا بردن ظرفیت شش ها
 • کاهش حساسیت و آلرژی
 • کاهش سردرد های میگرنی
 • کاهش اضطراب
 • ایجاد تمرکز حواس
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • بالا بردن سطح هوشیاری
 • کمک به تنظیم فشار خون
 • تثبیت قوای بدنی
 • بر طرف کردن احساس خستگی ناشی از آلودگی هوا
 • رفع نیاز بدن به نمک و از بین بردن تمایل به خوردن آن
 • جذب جرم ناشی از دود سیگار
 • از بین بردن بو
 • پائین آوردن شدت حمله های آسمی

 

خواص رنگ درمانی چراغهای سنگ نمک

  رنگ درمانی چیست:

 در رنگ درمانی اسلامی اعتقاد بر این است كه بسیاری از بیماری ها را می توان فقط با استفاده از رنگ ، درمان کرد. البته این درمان باید با مراعات تمام قواعد و اصول رنگ درمانی اسلامی انجام شود.

شیوه استنشاق رنگ كه با استفاده از فن تجسم خلاق اعمال می شود ، یا به كار بردن مایعات رنگین یا استفاده از لباس ها ، وسایل و سنگ ها با رنگی خاص كه حالت تعادل را ایجاد می كنند ، در درمان بیماری های موثر است. البته امروزه تاثیرات انرژیك نامحسوس رنگ بر روی روح و جسم به اثبات رسیده است.

در رنگ درمانی اسلامی اعتقاد بر این است كه هر یك از رنگ ها دارای طیفی خاص است كه با ردیفی از طول موج ها ارتباط دارد ، یعنی صدها اختلاف رنگ جزئی و نامحسوس وجود دارد كه حضرت علی(ع) در نهج البلاغه به آنها اشاره نموده است و در آیات و روایات در به كارگیری صحیح آنها توصیه شده است.

 از آنجا كه میزان ارتعاش رنگ ها یكسان و بسیار شبیه به هم است همه آنها برای چشم انسان قابل رؤیت نیستند. كلمه (نور) كه در برگیرنده انواع رنگ هاست، در آیات و روایات بسیار آمده است و در ابعاد مختلف رنگ درمانی با استفاده از منابع دینی و دستورات پایه ای طب جامع اسلامی این درمان صورت می گیرد.

طول موج رنگ بنفش كوتاه ترین طول موج است و از 380 تا 450 نانومتر بُرد دارد. رنگ قرمز دارای بلندترین طول موج و بُرد آن از 630 تا 730 نانومتر است.

رنگ ها به شیوه های مختلفی بر ذهن و روح و جسم انسان تاثیر می گذارند كه تمام این تاثیرات و كیفیت حصول آنها در رنگ درمانی طب جامع اسلامی بحث شده است.

هررنگی روی چاکرای مربوط به آن رنگ و هر چاکرا روی هر عضو مربوط به آن چاکرا تأثیر می گزارد درنتیجه هر رنگ روی عضو مربوط به آن رنگ اثرشفابخشی دارد

 •   نارنجی: احساس امنیت را در انسان تقویت می کند و برای سیستم عصبی بخصوص مغز ، کلیه و مثانه بسیار سودمند است .
 •  قرمز: جریان خون را بدن تسریع می بخشد و همچنین باعث افزایش نیروی محرکه می گردد.
 •  صورتی: حس دوست داشتن و همکاری را در انسان تقویت می کند و باعث می شود که افراد احساسات خود را راحت تر بروز دهند.
 •   زرد: کمک به درک عاقلانه مطالب و فعال کردن لوزالمعده و کبد کرده و برطرف کننده نارسائیهای ادراری است.
 •   سفید: علاوه بر خاصیت پاک کنندگی ، ناخالصی ها معنوی را پاک می کند و پاکی های درون را نمایان تر می سازد. مضافاً بر آن دی اکسید کربن محل هایی از قبیل کارخانجات و شهرهای پرترافیک را از بین می برد.
 •   قهوه ای: با ایجاد و یا تقویت حس تعادل در افراد کمک می کند.
 •   آبی: باعث آرامش و کاهش اشتها می شود.
 •   بنفش: باعث افزایش قدرت تخیل می شود.
 •   سبز: آرامش می دهد و بدخلقی و کج خلقی را از ما دور کرده و خنده برلبانمان می آورد

چراغهای سنگ نمک گالری سنگهای شفابخش از جنس بلور کریستال سنگ نمک می باشد که تأثیر مافوق وصفی نسبت به سنگ نمک معمولی دارد ، اشکال مختلف این کریستالها بشکل نوشته الله یا سربازان هخامنشی و یا هرم ، کره ،  و استوانه از جنس کریستال سنگ نمک می باشد.
لامپ درون سنگ ها قابل تعویض در رنگ های مختلف است و با توجه به رنگ لامپ ، رنگ سنگ ها تغییر خواهد کرد . چراغ های کریستال سنگ نمک را می توان در تمامی مکانها نظیر اطاق خواب ، سالن پذیرائی ، دفتر کار ، بیمارستان ، کارخانه ، سالن نشیمن و غیره مورد استفاده قرار داد.
هاله ها حوزه های انرژی پیرامون ما هستنند که به رنگ های مختلف: سبز ، آبی ، بنفش ، لاجوردی ، به نظر ما می آید. این حوزه ها بر اثر فعالیت های روزانه از بارهای الکتریکی و سایر بارهای مثبت دچار آلودگی شده و برای ما خستگی ، افسردگی و بیماریهای مختلف ایجاد می نماید با استفاده از کریستال سنگ نمک گالری سنگهای شفابخش حوزهای منفی اطراف ما را پاک سازی کرده و آلودگی های آن را تا حدود زیادی از بین می برد و به ما انبساط خاطر ، آرامش و سلامتی خواهد داد.
کریستال سنگ نمک برای :

 • تسکین انواع دردهای پا ،‌ زانو ، کمر ، کاهش گرفتگی سینوسها
 • کاهش مشکلات تنفسی
 • بالا بردن ظرفیت شش ها
 • کاهش حساسیت و آلرژی
 • کاهش سردرد های میگرنی
 • کاهش اضطراب
 • ایجاد تمرکز حواس
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • بالا بردن سطح هوشیاری
 • کمک به تنظیم فشار خون
 • تثبیت قوای بدنی
 • بر طرف کردن احساس خستگی ناشی از آلودگی هوا
 • رفع نیاز بدن به نمک و از بین بردن تمایل به خوردن آن
 • جذب جرم ناشی از دود سیگار
 • از بین بردن بو
 • پائین آوردن شدت حمله های آسمی مورد استفاده قرار میگیرد .

چراغ هاي کریستال بلور نمک ساخته شده از کریستال سنگ نمک طبيعي است که از عمق یک کیلو متري زمين استخراج مي شود. نور اين چراغها در زندگي روزمره ما مي تواند بسيار اهميت داشته باشد .نوروهاله  اين چراغها مي تواند بيش از هشتاد درصد تشعشعات منتشره از تجهيزات الکتريکي نظير پارازيت (کامپيوتر، تلويزيون، دستگاههاي راديولوژي و غيره) را کاهش داده و هواي تنفسي ما را از آلودگي جرم و دود سيگار مهار کند و باعث شود تا خوابي راحت و آسوده و بدون استرس داشته باشيم تا هر روز صبح با نشاط و با نيروي بيشتري بيدار شويم.

 

خواص درمانی و شفابخشی جسمی  و روحی سنگها :

قبل از توضیح خاصیت درمانی سنگ ها باید به دانش معجزه آسا ی درمانگری سنگ که دهها هزارجلد کتاب از صدها دانشمند در سراسر دنیا بجزء ایران بچاپ رسیده اطلاعاتی ازنظر شما بگذرانیم  تا درک مطلب برای مدعی های مدرک گرفته کم سواد امروزی تحت نام پزشک یا جراحی که غرورشان اجازه نمی دهد این علم را فراگیرند عبرتی باشد. بنده هم در این زمینه اطلاعات وافری ندارم ولیکن بخود اجازه دادم تا ظرف سی سال در هفده کشور جهان از آمریکای شمالی و جنوبی تا ژاپن تحصیل و تجربه نمایم و جای بس تأسف است که دوره کریستال درمانی ابن سینا که دانشمند ایرانی است را با هزینه هنگفت در برزیل گذراندم و حداقل 1000 صفحه مطالب علمی از مرحوم ابن‌سینا بزبان پرتقالی به ایران آوردم درصورتی که این مطالب را در ایران نتوانستم حتی در کتابخانه ملی ایران از این دانشمند ایرانی پیدا کنم .

سنگها می توانند شما را منقلب کنند و بر فعالیت هایتان تاثیر بگذارند. اگر در درستی این قضیه تردید دارید در موقعیتی که نیاز به شجاعت دارید یک تکه سنگ مگنت یا حدیدرا با خود حمل کنید تا اثر چشم گیر وپرقدرت آن را به چشم ببینید . یا می توانید برای اینکه عشق بین خود و همسرتان را افزایش دهید گردن بندی از لاجورد ،آماتیست ،کواتز صورتی به گردن بیاویزید، چون لاجورد عشق و دوستی را زیاد می کند.  هر یک از سنگهای موجود در طبیعت خاصیتی ویژه و منحصر به فرد دارد. انرژی از امواج کیهانی عبور می کند و به واسطه سنگهایی که بر گردن آویخته اید یا به نحوی با بدن شما در تماس قرار گرفته اند به شما منتقل می شود. علاوه بر این دانشمندان بر این باورند که هر سنگ با متولد ماه خاصی ارتباط بیشتر و بهتری برقرار می کند و می تواند برای درمان بیماریها یا متعادل کردن قوای روحی و دماغی او مثمر ثمر باشد. به خاطر داشته باشید که برای متولدین هرماه، علاوه بر سنگ مخصوص خود او، ممکن است چندین سنگ دیگر هم مفید باشد. شما سنگ ها را چقدر می شناسید و درباره آنها چه اطلاعاتی دارید

 

شاقول ابن سینا:

 ابن سینا شاقولی ازکریستال کوارتز بشکل منشور داشته که آنرا دربالای هفت چاکرای بدن نگه می داشته وازطریق چرخش آن به محل و نوع بیماری پی میبرده در ذیل اشاره ای به این هفت چاکرا و سنگهای مربوط به هر چاکرا میکنیم :

 1. سنگ جواهر مرتبط با چاکرای 1: لعل قرمز ، نارسنگ ، کوارتز دودی ، تورمالين سياه ، هماتيت ، ژاسب قرمز ، ابسيدين ، ياقوت
 2. سنگ جواهر مرتبط با چاکرای 2: عقيق قرمز ، چشم ببر ، عقيق ، کارنلين ، اپال ، ژاسب نارنجی.
 3. سنگ جواهر مرتبط با چاکرای 3 : سيترين ، عنبر ، زبرجد طلا يی ، توپاز ، چشم ببر.
 4. سنگ جواهر مرتبط با چاکرای 4: سنگ دلربا ، زمرد سبز روشن ، ديوپتاز ، کنزيت ، مالاکيت ، يشم، کلسيت سبز، ديوپتاز، کوارتز صورتی، کنزيت، کلسيت صورتی، مرمر صورتی.
 5. سنگ جواهر مرتبط با چاکرای 5: فيروزه ، زمرد کبود ، بريل سبز آبی ،  چريسوکولا ، آزوريت ، سوداليت ، آمازونيت ، کيانيت ، آکوامارين ، لاجورد.
 6. سنگ جواهر مرتبط با چاکرای 6: لاجورد ، ياقوت کبود ، سوداليت ، سلنيت يا سنگ گچ ، کيانيت ، آزوريت ، سوگوليت ، فلوريت ، آمتیست.
 7. سنگ جواهر مرتبط با چاکرای 7: کوارتز شفاف ، روتيل ، کوارتز، آمتيست ، ياقوت ارغوانی ، يوليت ، سوگوليت ، تانزانيت ، الماس.

 

شناخت بیماری و درمان توسط دانش چاکراشناسی ابن سینا:

 مشکلات مربوط به بدن مادرواقع مشکلات مربوط به چاکراهای ما است ،باید از ابن سینا یاد بگیریم که اگرچاکرا فعال نباشد چه بیماری هائی حاصل میشود واگر خوب کارکند ازچه بیماری هایی پیشگیری میشود.

در اینجا ما بیماری های مربوط به هر قسمت بدن را با ذکر نام چاکرای مربوط به آن چاکرا مورد برسی قرار خواهیم داد و ارتباط آنها را با  با چاکرای مربوط به آن عضو بیان میکنیم تا پزشکان عزیز این آب خاک بتوانند علم فراموش شده ابن سینا را در مملکتی که عده‌ای با جهل با آن می جنگند را زنده کنند .فقط باید به یاد داشته باشید که ممکن است  هر بیماری مربوط به چند چاکرا بشود .باید  توجه داشت که تحت تاثیر قرار دادن چاکرا به وسیله رنگ چاکرا کمک زیادی به شما خواهد کرد تا به علت بیماری و علت درمان  وسنگ مربوط به درمان هر فرد را پیدا کنید در ذیل به طور اجمال به کم کاری و بدکاری چاکرا های هفتگانه اشاره میکنیم که اگر هر یک از این هفت چاکرا خوب کار نکند چه بیماری هایی میتواند فرد را تهدید کند:

 

الف: خواص درمانی و شفابخشی جسمی  سنگها

1_ آكوامارين : مخصوص بيماری‌ های مجرای تنفسی ، برونشيت ، ريه ها و ناراحتی های ناحيه گردن است . افزايش قدرت سيستم دفاعی در بدن و غدة تيموس
2 _ ابسيدان رنگين كمان : باعث تسكين عفونت ها و التهابات .... (ادامه متن)می شود و بر عليه باكتری ها مبارزه می كند و همچنين ما را در برابر زخم معده محافظت می كند .
3 _ ابسيدان لكه برفی : عملكرد روده ها را آسان می كند و دارای عمل تقويت كنندگی بر روی استخوان ها ، ستون مهره ها و قسمت پشت است .
4 _ آمازونيت : تقويت مغز ، اعصاب و شاخه های عصبی‌ ، آرامبخش
5 _ كهربا : شگفت انگيز بر عليه آلرژی ها ، اگزما و ناراحتی های پوستی
6 _ آميتيست : مخصوص دردهای ناحيه سر ، ميگرن و فشارهای عصبی است . و سيستم كلی بدن را بهبود می بخشد همچنين مناسب جهت بی خوابی است .
7 _ آون چورين : مناسب بيماری های چشمی ، ريزش اشك و شوره سر ، به وسيله ارتعاشات ملايم اين سنگ ناراحتی های قلبی و سيستم عصبی درمان می شود .
8 _ پريدوت : عموماً اثری خوب بر اصلاح بافت ها دارد همچنين برای بيماری های اندام داخلی و گردش خون مفيد می باشد .
9 _ توپاز آبی : صدا را تقويت می كند و برای التهابات گلو و گرفتگی صدا مؤثر است . اعصاب را قوی و افسردگی را درمان می كند .
10 _ تورمالين : اعصال را آرام و قدرت تمركز را زياد می كند در ضمن سرطان را در مرحله اوليه اش توسط تورمالين مداوا می شود .
11 _ چشم ببر : ‌اين سنگ فعال كننده مراكز حركتی در بدن از جمله استخوان ها و مفاصل می باشد و باعث تقويت آنها می شود .
12 _ رو دو نيت : اثری بسيار قوی بر شنوايی دارد . شش ها را تقويت می كند و مناسب برای درمان ديابت نيز می باشد در ضمن قدرت فراگيری را افزايش می دهد .
13 _ سنگ سليمان ( اونيكس ) : ناخن ، پوست ، چشم را تقويت می كند و از ريزش مو می كاهد اين سنگ جريان خون را تحريك می كند .
14 _ سنگ كريستال : مناسب برای قلب ، بافت لنفاوی ، غدد و جريان های خون می باشد در ضمن موجب تقويت چشم و ريه نيز می شود .
15 _ سنگ لاجورد :‌ تسكين دردهای سر ، مؤثر برای فشار خون بالا
16 _ سوداليت : اعصاب را آرام و موزون می كند ، تيروئيد و غدد ديگر را تقويت می كند محركی برای مغز و بافت لنفاوی است و نيروی حيات به بدن می بخشد .
17 _ سيترين : روشنايی و گرمی قلب ، رفع افسردگی ، عصبانيت و نگرانی
18 _ عقيق آبی : مؤثر در درمان سر دردها ، گرفتگی های عضلانی
19 _ عقيق خزه ای :‌ مؤثر برای ديابت و متعادل ساختن در صد قند خون
20 _ كارنلين : به پاك كردن و تصفيه دستگاه گوارش كمك می نمايد و بر روی هضم و جذب غذا و گردش خون در بدن تأثير گذار است .
21 _ فلوريت : درمان مخصوص بيماری ها و عوارض مغزی و مشكلات ذهنی
22 _ فيروزه :‌كمك به عوارض عملكرد های نادرست كبد و غدد و تقويت چشم ها
23 _ كوارتز دودی : مناسب جهت افراد كم انرژی به علاوه برای شكم ، كليه ، لوزالمعده و اندام های جنسی بسيار مؤثراست .
24 _ كوارتز صورتی : به عمل تخمدان ها و بيضه ها در هر دو جنس كمك می كند و برای عمل باروری مؤثر است .
25 _ گارنت : مناسب جهت دستگاه توليد مثل ، تقويت قسمت ميانی ستون مهره ها
26 _ لابرادوريت : افزايش عمل مركز درمانی در بدن ، درمان رماتيسم
27 _ مالاكيت : خاصيت تصفيه كنندگی ، ضد التهاب
28 _ مرجان : برای بيماری های كم خونی و همچنين برای ناراحتی های عادت ماهيانه مناسب است .
29 _ هماتيت : درمان واريس ، انعقاد خون ، باز سازی خون و سلول های بدن
30 _ جيد : نوسانات موزون يشم باعث تعادل در تمامی اعضای بدن می شود .
31 _ جاسپر قرمز : مناسب جهت مفاصل ، پادرد ، استخوان ها و كمر

 

ادامه دارد ...

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید