ما 120 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

پرینت

کتاب سنگ درمانی (بخش سوم)

تاریخ انتشار : . اخبار سایت

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 

اَللّهُّمَ‌صَلِ‌عَلی‌مُحَمَّدْ‌وَ‌آلِ‌مُحَمَّدْوعَجِّلْ‌فَرَجَهُمْ

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

کتاب سنگ درمانی (بخش سوم)

ب: خواص درمانی و شفابخشی  وروحی سنگها

خواص درمانی روانی سنگها

1 _ آكوامارين : افزايش قدرت بيان و ضريب هوشی ، بسيار سودمند برای هنرمندان و موسيفی دانان
2 _ ابسيدان رنگين كمان : درمان منفي بافي و حساس بودن بيش از حد كنترل ضربه های‌ احساسی
3 _ ابسيدان .... (ادامه متن)لكه برفي : افزايش قدرت بيان ، محافظت در برابر تشويش و اضطراب بر طرف كننده افسردگي
4 _ آمازوئيت : ‌ايجاد انرژی حياتی و جنب و جوش در طول زندگی
5 _ كهربا : ايجاد تعادل درونی ، افزايش قدرت اراده
6 _ آميتيست : پرورش نيرو‍ی خلاقيت و ابتكار ، افزايش شهامت ، محافت در برابر فشار عصبی شديد
7 _ آون تورين : كاهش فشار عصبی ، تعادل بخشيدن به احساسات ، افزايش استقلال فردی ، كمك به شفافيت ذهن
8 _ پريدوت : محافظت در برابر تأثيرات منفی اطرافيان ، تقويت بيش (‌ بصيرت )‌، مقابله با غم و اندوه
9 _ تو پاز آبی : تقويت تنفس ، افزايش انعطاف پذيری عاطفی ، ايده آل برای هنرمندان و موسيقی دانان
10 _ تورمالين : محافظت كلی از شخص ، بهبود روابط اجتماعی ، افزايش شور و نشاط زندگی
11 _ چشم ببر :‌ از بين بردن احساسات ناخواسته ، ايجاد تعادل در نيازهای مادي و جسمی
12 _ رودونيت : تقويت اعتماد له نفس ، حفظ نيروی جوانی ، تقويت حافظه ، آرام نمودن ذهن
13 _ سنگ سليمان ( اونيكس ) : افزايش شهامت ، كمك به كشف حقايق ، بر طرف نمودن استرس و افسردگی
14 - سنگ كريستال : محافظت در برابر نيروهای منفی ، تأثير مناسب برای مديتيشن
15 _ سنگ لاجورد : تقويت بيان ، كاهش استرس و درمان افسردگی
16 _ سوداليت :‌ ايجاد نظم و هماهنگی درونی ، شهامت و توان بر قراری ارتباط با اطرافيان
17 - سيترين : مقابله با افسردگي ، بهبود نگرش به زندگي

18 _ عقيق آبی : تقويت نفس ، افزايش شهامت ، تقويت تمركز ، شادی بخش
19 _ عقيق خزه ای:‌ مقابله با افسردگی ، حفظ تعادل ذهنی و عاطفی
20 _ كارنلين : ‌شادی بخش ، گرمي در برخورد و اجتماعی بودن ، تقويت تمركز ، ايجاد تعادل درونی
21 - فلوريت :‌ از بين برنده تشويش و اضطراب
22 _ فيروزه : تقويت بنيه ، محافظت در برابر انرژی های منفی ، بهبود ارتباطات اجتماعی
23 _ كوارتز دودی :‌ افزايش خلاقيت و نشاط ،‌ ايجاد تعادل در احساسات
24 - كوارتز صورتی :‌ افزايش اعتماد به نفس و تقويت قدرت بيان و خلاقيت ، ايجاد آرامش و آسودگی
25 _ گارنت :‌ ايجاد نشاط و انرژی زندگی ، مناسب برای مديتيشن
26 _ لابرادوريت :‌ شادی بخش ، مقابله با افسردگی ، تقويت سيستم ايمنی بدن
27 _ مالاكيت :‌ برطرف كننده فشار عصبی ، افزايش قدرت بيان
28 _ مرجان : درمان افسردگی ، تقويت كننده قلب ، ايجاد آرامش ، ايجاد مقاومت و انعطاف پذيری
29 _ هماتيت : افزايش اعتماد به نفس
30 _ جيد : ايجاد آرامش و خونسردی ، افزايش توانايی بيان
31 _ جاسپر قرمز : كاهش استرس ، افزايش تحمل و بردباری

 

اطلاعات جامع تر راجع به برخی ازسنگهای ماه تولد معرف

Agate عقیق :

 Agate عقیق نوعى کلسدونى خانواده اى از کوارتز نهان بلور است که کاربرد آن در جواهر آلات بسيارمعمول است . اين سنگ در رنگهاى متنوع اى مانند خاکسترى ، قهوه اى ، قرمز ، سبز ، صورتى ، آبى و زرد يافت مى شود. آگات ممکن است با رنگهاى خود خط دار باشد و معمولا" به صورت لايه کوارتزاست .آگات حفره دار است و به راحتى رنگ مى شود، به طورى که گاهى براىبيشتر کردن رنگ بندى و لايه بندى آِ نرارنگ ميکنند.آگات سفيد معمولا" در جواهرات بدل و معمولا" به صورت زمينه استفاده مى شود. آگات خزه اى moss agate داراى تداخل شاخه هاى سياه،قرمز يا سبز است. انيکس آگاتى است که داراى لايه اى موازى است و آگات چشم لايه بندى به صورت حلقه هايى متحدالمرکز دارد.آگات داراى سختي 5/6 تا 7 و وزن مخصوص 6/2 است. واژه عقيق از اسم رودخانه اي به نام آگات در شبه جزيزه سيسيل مشتق شده. احتملاً از بستر اين رودخانه در ايام قديم قلوه سنگ هاي عقيق به دست مي آمده است. عقيق از انواع نيمه شفاف و يا مات و از لايه هاي كالسدوني است كه هر كدام به رنگهاي مختلف تزئين شده و يا حتي همرنگ مي باشند و يا به تناوب لايه هايي از اپال در ميان آنها ديده مي شود. عقيق هايي كه در گذشته از معادن آلمان استخراج مي شدند داراي رنگ هاي قرمز صورتي و قهواي بوده و بين اين لايه ها گاهي نيز نوارهاي خاكستري رنگ ديده مي شود. اين معادن امروزه قابل استفاده نيستند. با توجه به نوع شكل و ساختار لايه هاي عقيق در تجارت و علم واژه هاي متفاوتي به عقيق داده اند.

  • عقيق چشمي: در اين نوع عقيق ساختار لايه ها دايره وار بوده و نقطه تيره رنگي در مركز قرار دارد.
  • عقيق لايه اي: در اين نوع لايه هاي عقيق موازي با يكديگر هستند.
  • عقيق شجري: نوعي است بدون ساختار لايه مانند به رنگ خاكستري يا بي رنگ و نيمه شفاف كه بر روي سطح آن اشكال درخت مانند نقش بسته است

 عقيق چه خاصيتى دارد؟
- عقيق (Agate) يكى از قديمى ترين سنگ هاى شناخته شده و به كار گرفته شده از دوران بسيار كهن تا به امروز است. اين سنگ براى چاكراى خاجى استفاده مى شود كه اگر نارنجى باشد بهتر است. مربوط به متولدين ارديبهشت و آبان است. زمانى كه چشمهايتان خيلى خسته است مى توانيد روى پلكهايتان قطعه اى عقيق قرار داده و به مدت بيست دقيقه در همان حال باقى بمانيد. پس از مصرف عقيق را در آب جارى بشوييد و مى توانيد در اشعه خورشيد نيز قرار دهيد. ارتعاشات منفى را از شما دور مى كند و قدرت بيان را آسان مى كند. اين سنگ براى درمان سر درد، پشت درد، گرفتگى عضلانى، دردهاى كليه، پروستات، روده، كبد، ريه و معده مفيد است.

  • عقيق براي بيماري ها و ناتواني هاي چشمي بسيار مؤثر است و همچنين دارويي تقويتي براي دستگاه توليد مثل مي باشد. مي توانيم از اين سنگ براي درمان سر دردها، گرفتگي هاي عضلاني و دردهاي كمر و ستون فقرات استفاده كنيم. براي معالجه بيماري هاي صرع، كليه، روده، پرستات، احتقاق و ورمها نيز مي توانيم از آن كمك بگيريم. سنگ عقيق ريه ها، معده، كبد و مغز را تقويت مي كند و محركي براي دستگاه گوارش است و بيان سخنوري را تسهيل مي كند.
    اثر بر روح و روان: ارتعاشات اين سنگ انسداد و موانع دروني را از بين مي برد و انرژي منفي را از ما دور مي كند. توصيه مي شود آن را در آپارتمان ها بكار بريد تا از نيروهاي منفي به دور باشيد.
    خصوصيات: در مواقع خستگي و كوفتگي چشم ها، مي توانيد از قطعه اي عقيق بر روي پلك هايتان به مدت 10 الي 20 دقيقه در روز استفاده بكنيد.

عقیق قرمز :
انرژیهای موجود در سنگ عقیق قرمز دارای اثرات شفابخش زیر میباشد:
-         درمان بیماری های کمر درد ، پا درد ، استخوان درد و همچنین دردهای ماهیچه ای
-         درمان استرس ، اضطراب ، میگرن ، انواع سر درد و بیماری های عصبی
درمان بیماری های کمر درد ، پا درد ، استخوان درد و همچنین دردهای ماهیچه ای

به طور کلی سنگ عقیق جهت درمان بیماری های کمر درد ، پا درد ، استخوان درد و همچنین دردهای ماهیچه ای مناسب و مفید است . چرا که حرکت فوق العاده ی آن باعث گردیده است که مدارات و ذرات شفابخش را به سوی خویش جذب نموده و تشکیل یک انرژی شفابخش قوی دهد . شما می توانید با کمی تمرکز ، امواج ساطع شده از این سنگ را به رنگ سبز مشاهده کنید . این انرژی در عقیق قرمز همیشه به رنگ سبز است .


طریقه استفاده :
یک قطعه سنگ عقیق قرمز را به مدت ده دقیقه داخل مقداری آب نمک قرار داده و پس از آن عقیق را خارج نموده و به مدت پنج دقیقه در آفتاب بگذارید. سپس آن را به مدت ده الی پانزده دقیقه بر روی محل درد قرار دهید . این عمل را روزی یک الی دو بار تکرار کنید . چنانچه سه بار محل درد داغ شد، نشانه ی بهبودی می باشد و دیگر نیاز به انجام این روش نیست . بهتر است در این مدت استراحت نموده و محل درد تکان نخورد ؛ چرا که منجر به خارج شدن انرژی های درمانی می شود (داغ شدن محل درد گویای انجام عمل شفا درمانی می باشد) .

درمان ویژه با سنگ آماتیست :
درمان استرس ، اضطراب ، میگرن ، انواع سر درد و بیماری های عصبی توسط سنگ آماتیست:
سنگ آماتیست بننفش دارای انرژی آرام بخش است. این انرژی چنانچه سنگ آماتیست طبیعی باشد، جهت درمان استرس ، اضطراب ، میگرن ، انواع سر درد و بیماری های عصبی مفید است. آماتیست  مدارات الکترو مغناطیسی وپولاریتی اطراف بدن انسان ها را از اختلال بیرون آورده  و آنها را به ازاختلالات عصبی و روانی پاک سازی ومتقارن وآرام ویک نواخت  می سازد لذا استفاده کننده آماتیست احساس آرامش می کند.

کاهش فشار خون توسط سنگ لاجورد:
بطورکلی اغلب نیروها و انرژی های سنگ لاجورد جهت کاهش فشارخون بکارمیرود  ولی با اینحال از نیروهای دیگر لاجورد جهت کسب تقویت حافظه وآرامش ذهن برای همه متولدین همه ماهها  مخصوصاً برای متولدین شهریور  و  آذر  و  دی   و اسفند استفاده می شود.

طریقه استفاده:
یک قطعه سنگ لاجورد را درون مقداری آب ولرم قرار داده و زمانی که آب سرد شد، آب را بر روی صورت، کف دست ها و کف پاها ریخته و سنگ را نیز بر روی چشم سوم خویش بگذارید. ( در مکانی آرام بر روی زمین دراز کشیده و کف دست ها به سمت بالا باشد). پس از مدتی، گرم شدن سنگ را احساس خواهید نمود. بهتر است این روش در هنگام ظهر انجام شود و هنگامی که احساس گرم شدن سنگ به وجود آمد، ده دقیقه دیگر نیز به همان حالت باقی بمانید.هنگامی که سنگ لاجورد را بر روی چشم سوم خویش قرار می دهید، به کسب انرژی های مثبت و آرام بخش کمک می نماید.


وجود نوعی نیرو در سنگ لاجورد لاعث بروز بیماریهای مختلف همچون : کوارتز، کم کاری و یا پرکاری غده تیروئید و گاه بیماری های تنفسی می شود. بنابراین توصیه می گردد هرگز سنگ لاجورد را بیش از ده دقیقه بر روی چاکرای پنجم قرار ندهید زیرا برای آن مضر بوده و باعث آسیب آن می شود و بهتر است این سنگ حداقل دو متر از بدن شما دور باشد تا اثر آن بر روی مدارات اطراف بدن توسط امواج و مدارات زمین خنثی گردد.


به طور کلی سنگ لاجورد ، سنگی خطرناک می باشد. همچنین شرایط آب و هوایی و اقلیمی ممکن است باعث تغییر انرژی ها و نیروهای درونی هاله گرد تاثیر روانی لاجورد: لاجورد سنگ عشق و دوستی، افزایش آگاهی و رفع بن بستهای احساسی آرامش بخش درمان جسمی لاجورد: رفع دردهای عصبی؛ گزش حشرات ، فشار خون و غدد لنفاوی تشعشع درمانی سنگها  تمامی مواد معدنی دارای یک انرژی ذاتی و دورنی و ارتعاشی و متافیزیکی والهی هستند، آنها ترکیبی خاص از مشخصات و خواص متفاوتند. منابع زیادی وجود دارند که این انرژی تشعشعی را توصیف کرده اند. این نیروهای تشعشعی برای اینکه حالت شفابخشی به سنگ دهد از میدانهای نوسانی متفاوت انرژی استفاده می کند و این انرژی در انواع متفاوت سنگها ذخیره شده ونهفته می باشد.

  هنگامی که سنگی را با انرژی تشعشعی شارژ می کنیم، ارتعاش و نوسانات انرژی این سنگ تغییر کرده و این میدان نوسانی ارتعاشات ، بطور آشکار در درون سنگ وسعت می یابد. در حال حاضر ، ما به روشنی میدانیم که 25 نوع متفاوت از سنگها می توانند تشعشعات انرژی را در خود ذخیره کرده و نگهداری و پخش کنند. این تشعشعات باعث تحریک وفعال شدن چاکراها میشود و چون هرچاکرا به اعضاء و جوارح اطراف خود انرژی شفا بخش و حیاتی (vital force) می دهد در نتیجه شعور سلولی ازطریق چاکرا به جوارح مربوطه انتقال پیدا کرده وشخص بیمار توسط متا فیزیک شفا پیدا می کند که بمراتب مؤثر تر از بهبود توسط شیمی می باشد هرچند که این روش بهبود بعنوان طب مکمل در درمان بکار میرود و علم پزشکی توسط درمان بتوسط قرص وآمپول شیمیائی همچنان بقوت خود باقی است و اینکه تا چه حد می توان می توان این انرژی ذاتی و جزء لاینفک را در سنگهای متفاوت حفظ؟ باید گفت که این انرژی هرگز نابود نمی شود فقط بشر سنگها را آلوده می کند که باید پاک سازی شوند.

 

خاصیت تشعشع درمانی سنگهای  Casa Energy  

مقدار   تشعشع سنگها برحسب کاسا انرژی :

کوارتز شفاف 95- 5

آماتیست 75-25

رز کوارتز 72- 28

 رتایل 60- 40

کوارتز دودی 56- 44

سیترین 54 – 46

سنگ لاجورد 100

 

 فهرست الفبایی نام بیماری و سنگ درمانگر آن بیماری خاص

آرتروز : ياقوت كبود ، كهربا                              

التهاب مفاصل : كهربا                                       

التهاب سينوس هاي فكي : ياقوت كبود ، فيروزه       

آسم : كهربا ، زبر جد طلايي                              

آفت : كهربا ، يشم                                 

انگيزش آگاهي : عقيق سرخ                              

تقويت آگاهي دروني : الماس                                  

آلرژي : كهربا                                                   

افسردگي : فيروزه ، لاجورد

احساس ضعف و ناتواني : ياقوت ، كريستال سنگ

بی ارادگی  اراده : يشم ، الماس

اختلال گردش خون : ياقوت

استرس و فشارهاي رواني : كريستال سنگ ،آماتیست ، یشم

اصلاح شخصيت : عقيق قرمز ، لاجورد

اضطراب دروني : رزبر جد طلايي ، ياقوت

اعتماد به نفس : لاجورد

اگزما : كهربا

التهاب روده و معده : يشم ، عقيق سرخ

افزايش انرژي : ياقوت ريال كريستال سنگ

رفع انسداد انرژي و درمان چاقي : كريستال سنگ

مشكلات روحی و احساسی : كريستال سنگ ، عقيق سياه

بيماريهای مغز استخوان : زبرجد

افزايش باروری : زبرجد و يشم

برونشيت : ياقوت ، كهربا ، فيروزه

بي اشتهايي : زبر جد آبي

افزايش قدرت بيان احساسات : زبرجد

درمان بي تفاوتي و بي علاقگي:‌ عقيق سياه                                              

مسموميت : ياقوت قرمز

خستگي و سردي پاها: عقيق سياه ،كريستال سنگ ، يشم

 تورم پاها : كهربا

پايداري و ثبات : يشم ، عقيق سياه و كريستال سنگ

اختلالات ستون مهره ها : كهربا، كريستال سنگ ، زبرجد طلايي

جلوگيري از پيري زود رس پوست : الماس ، ياقوت كبود 

تبخال : كهربا ، زبر جد    

درمان ضعف اعصاب: يشم و زبر جد طلايي                                                  

مشكلات وزن : سنگ كريستال و عقيق سياه

رفع حستگي چشم و تقويت بينايي : كريستال سنگ

دفع چشم بد : فيروزه ، كهربا

رفع حسادت : الماس ، ياقوت

 رفع احساس حقارت : لاجورد

خارش پوست: كهربا ، ياقوت كبود

خستگي : كربستال سنگ

ايجاد خلوص : الماس و يشم

مشكلات خواب : ياقوت كبود ، زبرجد آبي

خواب گردي : عقيق

تنظيم قند خون : يشم سرخ

درد اعصاب : يشم ، زبرجد طلايي ، ياقوت كبود

درد صورت : كهربا

پاكدامني : يشم

درمان درون گرايي : لاجورد

درمان دلسردي و ياس : عقيق سرخ

دلواپسي مفرط : عقيق سرخ

دمل و كورك : كهربا ، ياقوت كبود

حمايت از دوستي و محبت : لاجورد

ديابت : الماس

نرمي استخوان : ياقوت ؛ كريستال سنگ

تحريك رشد : كهربا

رشد جنين : عقيق خزه ، عقيق نارنجي

زوال روحي : ياقوت

 بيماري هاي روده بزرگ : زبرجد طلايي ، عقيق خزه

بيماريهاي روده كوچك : عقيق ، يشم ، سرخ

روشن بيني و هوشياري : كريستال سنگ

درمان زخم ها : كهربا ، عقيق سرخ

زكام : زبرجد

زگيل : فيروزه ، لاجورد

زونا: كهربا ، ياقوت كبود

انحرافات ستون مهره ها : كهربا ، عقيق سياه

سر درد: عقيق ، كريستال سنگ ، ياقوت كبود

سر دردهاي پشت سر: زبرجد

 سر دردهاي پيشاني: ياقوت كبود

مراحل اوليه سرطان: كريستال سنگ

سرفه : كهربا ، فيروزه

سرگيجه : كريستال سنگ

سرما خوردگي : فيروزه

سكته : لاجورد ، الماس

سنگهاي عرفاني :‌ياقوت كبود ، لاجورد

سنگهاي پيشاني و حامي : فيروزه ، كهربا

دفع سنگ كليه و مثانه : عقيق سرخ ، فيروزه

دفع سنگ كيسه صفرا : يشم

 سياتيك : ياقوت كبود ، كهربا ، عقيق سرخ

سوختگي : كريستال سنگ

درد سياهرگ ها : عقيق سرخ

سياه سرفه : زبرجد ابي ، فيروزه ، كهربا

درمان التهاب سينوس پيشاني : عقيق خزه ، كهربا

درمان كمبود شجاعت: عقيق

حفظ بينايي : ياقوت كبود

درمان خجالتي بودن : الماس

تصلب شرايين : كهربا

شكاكي : عقيق سرخ

ناشنوايي : عقيق ، يشم

شوره سر: كهربا

افزايش شير مادران : عقيق سفيد

صرع : عقيق ، الماس

صفرا:‌كهربا ، يشم

ضد عفوني كردن : كريستال سنگ

عادت ماهانه دردناك : يشم ، عقيق سرخ ، ياقوت كبود

عصبانيت وغضب : ياقوت ، زبرجد ، لاجورد

عفونت : كريستال سنگ ، ياقوت كبود ، فيروزه ، كهربا

تقويت عضلات : كهربا ، ياقوت ، فيروزه ، عقيق سياه ، زبرجد ، يشم

 تيروئيد: كريستال سنگ

رفع غم و غصه: لاجورد

فشار خون پائين : ياقوت

فشار خون بالا: ياقوت كبود ، زبرجد

تقويت فكرو انديشه : لاجورد

فلج اطفال و فلج نيمه بدن : ياقوت

تپش قلب : زبرجد آبي

تقويت عروق خون رسان قلب: ياقوت لاجورد

اختلالات ضربان قلب: ياقوت

درد قلب: ياقوت

دفع كابوس هاي شبانه : زبرجد

تقويت كبد : يشم ، عقيق سرخ ، زبرجد آبي ، ياقوت كبود

تقويت رباط ها: كريستال سنگ ، كهربا

كاهش كلسترول: ياقوت ، عقيق سرخ

كمبود كلسيم :‌عقيق

بيماريهاي كليه : يشم ، عقيق سرخ ، فيروزه

كم خوني : ياقوت

تمركز فكر : كريستال سنگ ، لاجورد ، ياقوت

مسموميت : عقيق سرخ

ترك سيگار : عقيق سرخ

مشكلات تعريق : حمام آب يشم

لكنت زبان : ياقوت كبود ، فيروزه

تقويت مغز : كريستال سنگ

ريزش مو: ‌ياقوت كبود لاجورد

افزايش انرژي زندگي : عقيق سرخ

هپاتيت : يشم ، زبرجد

يائسگي : الماس

يبوست: عقيق سرخ ، يشم

يرقان : يشم

 

ادامه دارد ...

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید